Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Gotowość do dzielenia się miłością

5 grudnia 2018

W 1. niedzielę adwentową ruszyła tegoroczna edycja ekumenicznej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Diakonia Polska rozprowadza w parafiach ewangelickich świece wigilijne, a zebrane w ten sposób środki przeznaczy na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie dzieci czy zorganizowane formy letniego wypoczynku.

W związku z rozpoczęciem tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom bp Ryszard Bogusz i Wanda Falk, prezes i dyrektor Diakonii Polskiej, wystosowali list, w którym zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

„Tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem »Świeca, która tworzy polską Wigilię«. Pragniemy, aby wigilijna świeca przypominała nam wszystkim o osobach potrzebujących i wykluczonych oraz uwrażliwiała nas na ich potrzeby i zachęcała do niesienia pomocy. Niech będzie oznaką gotowości do dzielenia się miłością, a jej płomień symbolem nadziei, życzliwości i międzyludzkiej solidarności” – napisali w swym liście przedstawiciele Diakonii Polskiej.

Celem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci, danie im nadziei na lepszy start w dorosłe życie i ochrona przed marginalizacją w życiu społecznym. Akcja ma charakter ekumeniczny i jest prowadzona przez organizacje charytatywne czterech Kościołów: rzymskokatolicki Caritas, luterańską Diakonię, reformowaną Diakonię i prawosławny Eleos.

 

Czytaj: list prezesa i dyrektor Diakonii na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018