Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer naszego konta bankowego:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Święto Diakonii

5 marca 2017

W 1. niedzielę pasyjną w Kościele Ewangelicko-Augsburskim obchodzone jest Święto Diakonii. „Z tej okazji chcielibyśmy przede wszystkim serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność, dzięki której mogliśmy pomóc wielu potrzebującym” – napisali w swym liście do parafii luterańskich dyrektor i prezes Diakonii Polskiej.

W tym roku Święto Diakonii przypada 5 marca. Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, napisali specjalny list z tej okazji, w którym dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w działalność diakonijną. „Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez setek osób – zarówno pracowników, jak i wolontariuszy pracujących w placówkach diakonijnych, parafiach, komisjach diakonijnych, odwiedzających osoby w potrzebie. Nie byłaby również możliwa bez waszego wsparcia finansowego” – czytamy w liście.

Autorzy listu informują również o rozpoczętej właśnie corocznej akcji charytatywnej „Skarbonka diakonijna”. „Zachęcamy w niej wszystkich do refleksji nad znaczeniem postu – ograniczenia pewnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek. Skarbonki zostaną przekazane Diakonii na projekty na rzecz osób potrzebujących. W ten sposób chcemy promować kulturę dzielenia się oraz społecznej solidarności i odpowiedzialności” – piszą dyrektor i prezes Diakonii.

 

Czytaj: list z okazji Święta Diakonii

Zobacz też: Skarbonka diakonijna