Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zrób prezent świąteczny dla dzieci

23 października 2018

 

Chcesz pomóc potrzebującym dzieciom? Podaruj prezent dzieciom na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii! Właśnie trwa osiemnasta edycja corocznej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Do 11 listopada można dostarczać paczki do koordynatorów lokalnych akcji.

„Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu” – te słowa przyświecają akcji, która polega na przygotowaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów w pudełkach po butach. Paczki z tymi podarunkami przed świętami Bożego Narodzenia trafią do zagrożonych ubóstwem dzieci i młodzieży na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Wśród obdarowanych znajdą się również dzieci osierocone, wykluczone społecznie i będące uchodźcami.

Kiedyś podobne paczki były przysyłane do Polski. Dziś to my chcemy wziąć odpowiedzialność za ludzi potrzebujących w innych krajach i w prosty sposób wyrazić troskę o nich.

11 listopada upływa termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów akcji. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do inicjatywy, a nie mają możliwości samodzielnego przygotowania prezentu, mogą skorzystać z opcji wirtualnej paczki i przelać 60 zł na rzecz akcji – organizatorzy przygotują prezent za nie.

Organizatorami akcji „Prezent pod choinkę” są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Tegoroczna edycja akcji jest już osiemnastą z kolei. W zeszłym roku w jej ramach przygotowano ponad 5,8 tys. prezentów, zaś we wszystkich edycjach od 2001 r. – ponad 75 tys.

„Wierzymy, że nawet mając niewiele, możemy się dzielić z tymi, którzy mają jeszcze mniej, lub niemal nic. (…) Od początku towarzyszy nam myśl, by polskie dzieci, wraz z rodzicami, przygotowywały prezenty dla dzieci na Ukrainie, Białorusi, w Rumunii, tak by całe rodziny, a także społeczności szkolne i przedszkolne oraz parafialne uczyły się empatii i wrażliwości” – podkreślają organizatorzy akcji „Prezent pod choinkę”.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Ile osób dostało prezenty w minionych latach? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl